להיות אישה / ליהיא לפיד

[להורדת המאמר בקובץ doc.]

להיות אישה זה לשחק כל הזמן עם הזמן.

לחפש את האיזון בין הזמן המוקדש לעבודה לזה המוקדש לילדים.לפעמים לוותר על מסיבת יום המשפחה כי היא נופלת על פגישה נורא חשובה.לפעמים לשמוח שדווקא אבא הלך למסיבה,ולפעמים להרגיש שטעית, להצטער על הבחירה ולהתייסר שנה.

להיות אישה זה לדאוג לכולם.

לדאוג מי אכל ומי לא, מי עשה שעורים( טוב, לא באנתרופוסופי ובדמוקרטי),למי יש מבחן ( כנ"ל ),מי צריך עזרה באנגלית, את מי לקחת לבדיקה אצל הרופא, או לאבחון. להיות אישה זה לדאוג לכל הפרטים הקטנים של המכונה המורכבת הנקראת משפחה. לפעמים להיות גאה באיך עשית את זה כמו גדולה, ולפעמים לגלות שמרוב שכחת לטפל בדבר הכי חשוב. לא נורא, תטפלי בו מחר על הבוקר.

להיות אישה זה להיות שם בשביל כולם.

להקשיב, לחבק, ללטף,לתת כתף, אבל גם לדעת לשים גבולות. לחנך,להתעקש,להעניש,לקבוע בעצמך את הקווים שאותם לא חוצים. לפעמים תהיי קשוחה דווקא כשהיית צריכה להיות ללטף,לפעמים רכה כשהיה צריך להתעקש.ולדעת שזה עוד יקרה. כי כשעושים אז טועים.

להיות אישה זה לרצות להיות נאהבת, וגם לשמוח להיות אוהבת.

לרצות להיות מחוזרת, מחוזקת,מלוטפת,לדעת שאת כל העולם בשבילו, וגם לאהוב אותו,לתמוך,ללטף,לחזק,ולתת לו הרגשה שהוא כל העולם בשבילך.אבל זה גם לדעת שבחיים יש לפעמים דברים לא פשוטים, ושבגן השושנים הזה של חיים משותפים יש גם הרבה קוצים.לפעמים תבכי,לפעמים תהרסי. לפעמים זו תהיה הטעות הכי גדולה שלך ולפעמים תדעי שהצלת את עצמך.לפעמים תעברו את זה יחד, לפעמים לחוד. לפעמים תצילו שניכם זה את זה.זה הכי טוב.

להיות אישה זה לנסות לדעת מה להגיד ומה לא.

לדעת מתי לבקש ומתי לחכות. מתי לבקר ומתי לעודד. מתי להראות שנפגעת ומתי לחייך כאילו כלום לא קרה. אבל זה גם לדעת שלפעמים תגידי את מה שאסור, שלפעמים תחשפי את נקודת החולשה שלך ולפעמים תחטפי קריזה סתם. בלי שום סיבה. רק כי את כל כך שומרת ומשתדלת.

להיות אישה זה ללכת בין הטיפות.

לנסות למצוא את השביל בין כל הדרישות והציפיות של כולם,של המשפחה המצומצמת והמורחבת, ושל האנשים בעבודה .זה להתאמץ לתת לכל אחד את ההרגשה שהוא הכי חשוב ( זה כולל את הילדים שלך,ההורים שלך, והמעסיקים שלך) .לפעמים תפשלי בגדול. תחמיצי בקשה, כי לא תביני כמה היא חשובה למישהו. אם תהיי חכמה תדעי לבקש סליחה. אם הם יהיו טובים הם יסלחו  בלי בעיה.

להיות אישה זה לזכור שאם טוב לך, אז כולם מאושרים.

וזה הדבר שאת נכשלת בו הכי הרבה פעמים. כי את שוכחת שיש גם אותך. את מה שאת רוצה וצריכה ואת מה שאת חולמת להגשים. את שוכחת שכשאת מאושרת ומחייכת, כל מי שסביבך לא צריך יותר כלום. כי אישה היא הלב הפועם של המשפחה.

אז ביום הזה תעשי החלטה שאת נותנת מתנה אחת לאישה היחידה שאת לא תמיד מספיק מקשיבה לה.

לזו שאת לא מספיק עוטפת ולא מספיק מלטפת.

השנה תחליטי שאת נותנת מתנה לאישה מאוד מיוחדת.

לעצמך.