משחקים בגן וולדורף

[הורדת המאמר כקובץ doc.]

צעצועים ומשחקים

צעצועים מעולם הוולדורף מציעים היום אפשרות קסומה ומלאת דמיון בעולם של, צעצועים אלקטרוניים. מטומטמת. חינוך וולדורף והעקרונות של התפתחות הילד כבר צובר תשומת לב רבה יותר מתוך סיבה טובה עקרונות אלה מעודדים את הצמיחה וההתפתחות של הילד בשלמותו – פיזית, נפשית, רגשית ,ומכירים בחשיבותם של העקרונות הרוחניים בהתפתחות של האנושות.

כאשר אתה חושב על "וולדורף" צעצועים, תמונת בובות צצה מיד .בובות בד פשוטות ונעימות, פנים מינמליים ,הם צעצועי וולדורף אשר קיבלו את ההכרה ביותר בקרב משפחות עם ילדים. צעצועי עץ אחרים גם הם קיבלו תווית של וולדורף.

צעצועים אלה הם טובים, ורבים מבוצעים על ידי בעלי מלאכה אשר מבלים שעות בעיצוב העץ או בעבודה עם צמר ובדים ליצירת הצעצועים. יש להם חיים ואוהבים אותם, כי אתה יכול להרגיש זאת כאשר אתה מרים את הצעצוע.

חשוב לציין, עם זאת, כי צעצועי "וולדורף" הינם הרבה מעבר לעיבוד אמנותי המעוצב בקפידה .

עפ"י פדגוגית וולדורף (התיאוריה של התפתחות הילד והלמידה) ילדים צריכים לבלות המון זמן במשחק פתוח המאפשר ביטוי הדמיון שלהם. הילדים צריכים להיות חופשיים ליצור את המשחק שלהם ואת המרחבים. הם צריכים להיות חופשיים להשתמש בדמיון שלהם כדי " להאמין" בכל מה שהם רוצים.

"צעצועי וולדורף" הם מקסימים ויפהפיים. עם זאת, חית משק המעוצבת בקפידה בעבודת יד היא כנראה הולכת לשמש רק כחיית משק. חתיכת עץ, לעומת זאת, יכולה להיות תרנגולת בחווה ביוםאחד, עוגייה על צלחת מחר, וטלפון ביום אחרי זה.

צעצועים, פשוטים ופתוחים כמו בלוקים חשובים להתפתחות של כל הילדים, וחדר משחקים וולדורף הוא מאוד מודע לעובדה זו.

דברים טובים אחרים להיות על ידם הם ריבועים ומלבנים של בד. אלה הם בדרך כלל בדי משי בשם "משי למשחק" ויבואו בכל צבעי הקשת .כמו גם ריבועים של בדי כותנה פשוטה,. בדים אלה יכולים להפוך שכמיות, ברדסים, שמיכות בובה, ואפילו דשא ומים בדמיונו הפורה של ילד.

חומרים טבעיים הם נהדרים. סלעים, אבנים, אצטרובלים, ואוצרות אחרים המצויים בטבע יכולים להפעיל את הדמיון של הילד ולהביא הרפתקאות רבות.

חשוב שיהיו צעצועים פתוחים,אשר מזמינים את הילד לשחק ככל שהצעצועים יהיו פשוטים יותר, כך ילדכם ישחקו בצורה מלאת דמיון ובנוחות רבה יותר., הוא או היא יהיו עם יצירת משלהם בעולם ה- "כאילו " היחודי להם,ועם חומרים הנמצאים בהישג יד.

אנחנו יכולים, כמובן, לספק גם צעצועים אחרים, צעצועים בעלי צורה ברורה יותר. כלי מטבח, סירות עץ, משאיות וטרקטורים ממתכת, בובות תינוק,- גם הם דברים טובים שיהיו על ידם. הבובות צריכות להיות פשוטות ועשויות מחומרים טבעיים, אם אפשר. בובה מפלסטיק עם פנים מעוצבות אינה נוחה על הידיים של הילד, כמו שבובת בד, או פרווה יהיו .הפנים יהיו לנצח עם אותה ההבעה – בובת בד פשוטה עם תכונות בסיסיות מאפשרת לדמיון של הילד כדי לקבוע את מצב הרוח של הבובה. עם זאת, אם כל מה שאתה יכול לקבל היא בובה בסיסית בחנות הצעצועים המקומית – עדיף אותה.כל בובה היא טובה יותר מאשר בובות אחרות כגון "הברביות וה- בראץ." רצוי שילדים ישחקו עם בובות תינוק.

שימו צעצועים פתוחים, צעצועים פשוטים בחלל המשחק של ילדכם. הילד שלכם רוצה לחקות את המבוגרים במהלך המשחקים שלהם. זה נורמלי לחלוטין, טבעי, ומאוד רצוי עבור הילדים לרצות לבלות במשחק שלהם ב-"בישול, ניקיון, שמירה על הבית" ולעשות דברים אחרים שהם רואים מבוגרים עושים (ילדים רבים אוהבים "לדבר בטלפון" או "לשחק במשרד"). אפשרו לילדכם צעצועים פשוטים המאפשרים את ההזדמנות למשחק בריא – וראו את דמיונם והאינטילגנציה הטבעית שלהם פורחת , בזמן שהם משחקים.

קריסטין בורגס