צוות גן אביב צעירים (גילאי 2-4)

שני כהן – גננת מובילה ומנהלת הגן

הגעתי להתעסק בחינוך מתוך חיפוש אחר נפשות עדינות וטהורות אשר לא מצאתי ברוב הפעמים בעולמם של המבוגרים. תוך מפגשיי עם ילדים וצעדי הראשונים בלימודי חינוך ולדורף התגבשה בי יותר ויותר ההבנה שגם הילדים עצמם מאוד זקוקים לנפשות העדינות אשר מסוגלות להבין את העולם המיוחד שבו הם חיים, את הדרך בה הם חווים את העולם ואת הצרכים הכי חשובים עבורם, אשר בד"כ פשוטים בהרבה מאיך שאנחנו נוטים להתייחס אליהם.

עם כל צעד וצעד שלי בעבודה עם ילדים, למדתי, שגם אותם הנפשות העדינות, אשר בחרו לעסוק בחינוך ולפגוש את הילדים יום יום, נדרשות ללא הרף להסיר מעליהם את הדרכים הסובייקטיביות אשר בהם התרגלו להתבונן על העולם ולהגיב מתוכם, ולזכך את נפשם יותר ויותר.

עבודת המחנך, ובעיקר מתוך היכרותי עם חינוך ולדורף, מזמנת לו בכל רגע נתון מראה לעצמו, ולכן, עבודת החינוך היא בראש ובראשונה חינוך עצמי.

כשהבנתי את משמעות הדבר, ואת הכוח שיש לנו המבוגרים, להשפיע על הילדים רק מתוך מי שאנחנו, גיליתי שזהו דבר משמעותי מאוד בעולמינו המודרני ושעבודת החינוך, המתחילה בחינוך עצמי, יש לה השפעה גדולה לאין שיעור על העולם שבו אנו חיים.

להמשך קריאה…

 

אתי אלוש – גננת מובילה

אני מרגישה שהעבודה עם הילדים היא מבורכת, יש לקטנטנים הללו חוכמה עתיקה ואנחנו ה"מבוגרים האחראים" פה על מנת לכוון אותם, לעזור להם וללמוד מהם.

אני גם מרגישה שהעבודה עם ילדים בראשית שנותיהם הינה משמעותית וחשובה, הילד אט אט לומד לשלוט בגופו להתעורר ולהכיר את העולם הסובב אותו ולפתח את דמיונו.

השאיפה שלי כאדם וכגננת הינה כי הילד יגדל ויצמח לאדם בעל חופש ומודעות לעצמו כך שכשיגדל לנער בוגר ידע להגשים את שאיפותיו שלו בדרכו שלו וברצונות שלו.

הילדים הם כמו זרע שפשוט צריך לדאוג לו לתנאים סביבתיים שלהם הוא זקוק כדי להפוך לצמח יפיפה הנותן לנו בשלב מאוחר יותר מפרותיו.

להמשך קריאה…

2 thoughts on “צוות גן אביב צעירים (גילאי 2-4)

  1. אני כרגע בבוסטון מנסה למצוא גן לבת שלי -טל שהיתה עד עכשיו איתי בבית ותהיה בת שנתיים וחצי בספטמבר הקרוב. תוך כדי שאני משוטטת הגעתי לאתר של גן אביב וזה נראה מקום ממש נפלא. הבת שלי הגדולה היתה בגן אנטרופוסופי בנס ציונה (גן שדה) לפני שנסענו ואחרי השהות שלנו כאן וההתנסות שלנו בגנים כאן אני מעריכה אפילו עוד יותר את הדרך של הגן האנטרופוסופי.

    אם במקרה יש לכם עוד מקומות לשנה הקרובה אני אשמח לרשום את טל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *