אתי – "אני מאמין"

אני מרגישה שהעבודה עם הילדים היא מבורכת , יש לקטנטנים הללו חוכמה עתיקה ואנחנו ה"מבוגרים האחראים" פה על מנת לכוון אותם , לעזור להם וללמוד מהם .

אני גם מרגישה שהעבודה עם ילדים בראשית שנותיהם הינה משמעותית וחשובה , הילד אט אט לומד לשלוט בגופו להתעורר ולהכיר את העולם הסובב אותו ולפתח את דמיונו .

השאיפה שלי כאדם וכגננת הינה כי הילד יגדל ויצמח לאדם בעל חופש ומודעות לעצמו כך שכשיגדל לנער בוגר ידע להגשים את שאיפותיו שלו בדרכו שלו וברצונות שלו .

הילדים הם כמו זרע שפשוט צריך לדאוג לו לתנאים סביבתיים שלהם הוא זקוק כדי להפוך לצמח יפיפה הנותן לנו בשלב מאוחר יותר מפרותיו .

בחרתי לגשת ולעסוק דווקא בשיטת חינוך וולדורף משום שאני מרגישה שלי כאדם המסר את חייו לחינוך היא מאוד מתאימה : היצירתיות , הדמיון והתחושה הזאת של בית שיש בגן מאוד מתחברת לי ונותנת לי את המרחב ליצירתיות נתינה ולמידה אינסופית , המסגרת הזאת שכל כך עוטפת ונותנת לדברים לקרות בצורה הטבעית שלהם ואם זאת לעבור תהליכים נפלאים של התפתחות ושל גדילה גם של הילדים וגם שלי כגננת –כאחד – ובדרך זו אני מרגישה שאני יכולה להעניק לילדים בתקופה ראשונית זו של חייהם את המירב על מנת שיוכלו לגדול ולצמוח בדרכים טובות ובשמירה על ימי התום המופלאים הללו .

מה שבעיקר מוביל אותי בעבודה הינה הדרך , התהליך האמנות אני מרגישה ממש כמו אמנית שנתנו לה לפסל ולצבוע ולהיות בשיא היצירתיות ובכל נשימה ונשימה מה שמפעיל אותי זה היצירתיות והדמיון והניסיון לראות את היצירה שלי בראש כיצירה מוגמרת ויפיפיה ולהוציא את זה לפועל – כל דבר שקורה בגן הינו תהליך עצום ומרגש וגדול ועוצמתי בגלל הדמיון והיצירתיות שאני רואה (ומרגישה) שהם הכוח נפשי רוחני המאפשר לי ליצור להיות ולתת בצורה הכי טובה ואמיתית.

העבודה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי ואני מרגישה בכל רמ"ח איברי כל רגע ורגע את התפקיד החשוב הזה שבחרתי לי , לא סוגרת את המחברת בשעה מסויימת ביום ומתנתקת מזה – בדיוק כמו באמנות –גם פיקאסו מעולם לא לקח יום חופש מהעבודה שלו –

השאיפה שלי כגננת מובילה בגן היא שהגן יהווה בית לילדים לצוות ולהורים , אני מרגישה שכשהצוות הוא כמו משפחה יש לזה השפעה ישירה על הילדים , וכשהגן מהווה בית שיש בו הרמוניה וזרימה אז השמים הם הגבול J

אני חושבת שאכן יש משמעות  גדולה גם לצוות  וגם להורים השולחים את האוצרות שלהם לגן  לשמוע ולדעת את האני מאמין של הדמות המובילה של הקבוצה על מנת שיכירו וידעו את מחשבותיה וחשיבותה  על עבודתה .

אתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *